Tel: +86 152 0161 9036

E-pasts: [e-pasts aizsargāts]

EN
Visas kategorijas

Jaunumi

Sākums>Jaunumi

Īss ievads par trim termiskās apstrādes procesiem zobratu sakņu virsmu sacietēšanai

Laiks: 2021-06-21 Apskatīts: 28

   Zobu stiprība un nestspēja palielinās līdz ar zoba virsmas cietību. Tādējādi zobratu sakņu virsmas rūdīšanas termiskās apstrādes tehnoloģija ir plaši izmantota sadzīves un ārējo zobratu ražošanā. Zobu un zobu sakņu virsmas sacietēšanai izmantotās termiskās apstrādes metodes galvenokārt ietver šādus trīs procesus.

1. Carburizing un rūdīšana
   Pēc karburizācijas un rūdīšanas zobrata virsmai ir augsta cietība, nodilumizturība un kontakta noguruma izturība. Tikmēr serdenim ir augsta izturība, pietiekama triecienizturība un labas visaptverošas mehāniskās īpašības. Tāpēc karburēšanas un dzēšanas process ir kļuvis par vadošo tehnoloģiju rūdītu zobratu apstrādei un tiek izmantots arvien vairāk.

   Karburizēto un dzesināto pārnesumu visaptverošās mehāniskās īpašības ir augstākas nekā ar virsmas indukciju rūdītiem zobratiem. Tomēr karburēšanas un dzēšanas process ir sarežģīts, un termiskās apstrādes deformācija ir liela. Parasti karburētie un rūdītie zobrati ir jānoslīpē, lai novērstu termiskās apstrādes deformāciju un nodrošinātu vajadzīgo pārnesuma precizitāti.

   Tā kā rūdītajam zoba virsmas zobratam pēc karburizācijas un rūdīšanas nav atļauts slīpēt zoba saknes apaļo zoba rievas daļu, tad zoba saknes virsmas cietību pēc karburēšanas un rūdīšanas palielina karburizācija un zoba cietība. Atlikušais spiedes spriegums. Saglabājas uz saknes virsmas, tādējādi efektīvi uzlabojot zobrata lieces noguruma izturību.

2. Mirdz jonu nitrēšana
    Tā kā spīduma jonu nitrēšana tiek veikta zemā temperatūrā, fāzes izmaiņas nenotiek, jo īpaši termiskās apstrādes deformācija ir neliela. Tam ir ātrs nitrēšanas ātrums, īss nitrēšanas laiks, enerģijas taupīšana, augsta nitrēšanas kvalitāte un spēcīga pielāgošanās materiāliem. Turklāt procesam ir laba darbības vide, un tas būtībā ir bez piesārņojuma.

   Tāpēc tas ir strauji attīstījies, pielietots rūdītu zobratu virsmas apstrādei. Zobrati pēc kvēlojošo jonu nitrēšanas parasti nav jānoslīpē. Nitridējošā slāņa dziļuma ierobežojuma dēļ lieljaudas zobratu izmantošana ar liela moduļa cietām zobu virsmām joprojām ir ierobežota.

   Pēc spīduma jonu nitrēšanas zobi netiks slīpēti, līdz ar to var saglabāties zoba saknes riņķveida zoba rievas cietība pēc spīduma jonu nitrēšanas virsmas un atlikušais spiedes spriegums uz zoba saknes virsmas pēc skrotis pastiprināšanas, tādējādi efektīvi uzlabojot. zobratu lieces noguruma izturība.

3. Indukcijas apsildes virsmas rūdīšana
   Pateicoties indukcijas rūdīšanas augstajam sildīšanas ātrumam, var izvairīties no zobrata virsmas oksidācijas un atkarbošanas. Tā kā zobrata kodols joprojām ir zemas temperatūras stāvoklī un tam ir augsta izturība, termiskās apstrādes deformācija ir ievērojami samazināta. Rūdīšanas kvalitāte ir augsta. Ātrā karsēšanas ātruma dēļ austenīta graudus nav viegli audzēt. Pēc rūdīšanas virsmas slānis var iegūt adatveida martensītu, un virsmas cietība ir par 2~3 HRC augstāka nekā parastajā rūdīšanā. Virkne priekšrocību, piemēram, viegla dzesēšanas sildīšanas temperatūras un sacietēšanas dziļuma kontrole. Tāpēc indukcijas sildvirsmu rūdīšanas tehnoloģija strauji attīstās.

    Tā kā cietās zoba virsmas zobrats pēc starpfrekvences rūdīšanas nedrīkst slīpēt zoba saknes rievas daļu zobu griešanas laikā, tad zoba saknes virsmas cietību pēc starpfrekvences rūdīšanas palielina virsmas un virsmas sacietēšana. no zoba saknes, kas veidojas pēc pastiprinošas skrotis. Var saglabāt atlikušo spiedes spriegumu, tādējādi efektīvi uzlabojot zobrata lieces noguruma izturību.


图片 3 副本
3 副本